Velikom uličnom akcijom završen Liceulice mesec 2023.

Prijavi se na newsletter listu

Prijavljivanje na našu listu vam omogućava da primate redovna obaveštenja o našim aktivnostima, kao i drugim relevantnim LuL informacijama.


  Velikom uličnom akcijom u Beogradu završen Liceulice mesec 2023.

  Liceulice mesec 2023. svečano je završen velikom uličnom akcijom novosadskih i beogradskih prodavaca u Knez Mihailovoj ulici, u Beogradu.

  Ekipi iz Novog Sada se konačno ispunila želja da uživo upoznaju beogradski tim i dožive prodaju i na ulicama izvan njihovog grada.

  lul mesec 2023

  „Dolazak do Terazijske česme je za nas bio avantura; promena više prevoza je brzo doprinela glavnom utisku prodavaca: da se ne može sve časkom i peške, kako su navikli. Prodavci su uživali u razmeni iskustava, druženju i značilo im je da vide kako izgleda funkcionisanje u većem timu i gradu. Rado bismo ponovili akciju, sa istom ekipom, sada na ulicama Novog Sada,“ rekla nam je Jovana Ćojder iz novosadskog Liceulice tima.

  novi sad i beograd liceulice

  Novosadski prodavci su iskoristili prodaju magazina u Beogradu da se bolje upoznaju sa beogradskim ulicama i ljudima na njima.

  „Zajedničko obeležavanje Liceulice meseca, kada su prodavci u prilično velikoj grupi prošetali, očekivao sam nestrpljivo jer me je interesovalo kako će okolina reagovati, ali i zato što je to bila prilika da se sretnemo sa nekoliko ljudi koje poznajemo. Radovalo me je kada sam na licima prodavaca video ozarenost što ih je veliki broj prolaznika primetio, ali sam prepoznao i tugu i razočaranje kada je većina šetača tek registrovalo da smo tamo, ali ih nije zainteresovalo ni zašto smo tamo, kao ni zašto u tako velikom broju. Ipak, ispunilo me je zadovoljstvom i to što nas jesu registrovali, jer mi iskustvo govori da se nekim „redovnim“ danima ne dešava ni to,“ rekao nam je Ištvan Farkaš, prodavac iz Novog Sada.

  kraj lul meseca 2023

  Posle zajedničke ulične akcije, novosadski i beogradski prodavci su nastavili druženje i bolje se upoznali. Ištvan nam je rekao da su ulična akcija i druženje koje je usledilo kruna ovog Liceulice meseca:

  „Druženje sa beogradskim prodavcima dalo nam je mogućnost da više razgovaramo, da više saznamo i o kolegama i o uslovima njihovog rada. To je bilo ono što je za mene ovom prilikom bilo značajnije, važnije, hitnije. I to je bilo ono što je mene ispunilo i pratilo tokom puta ka kući i nekoliko narednih dana — smisao ovakvih dešavanja, onaj pravi smisao.“

  liceulice novi sad

  Beogradski prodavac Toma kaže da je i beogradskim Liceulice prodavcima ovo bilo važno iskustvo:

  „Bilo nam je mnogo lepo na druženju i žao mi je zbog onih prodavaca koji nisu mogli da dođu. Drago mi je što sam upoznao kolege iz Novog Sada, ali mi je žao što nisu bili prodavci iz Kraljeva, jer je to moj rodni kraj.“

  ulična akcija lul mesec

  Koordinatorka beogradskih prodavaca, Nevena Tomović, kaže da su druženje i zajednička akcija posebni jer su okupili najveći broj prodavaca do sada, kao i da je to idealan način da se obeleži kraj Liceulice meseca.

  liceulice mesec 2023

  „Liceulice nedelja je ove godine prerasla u Liceulice mesec jer organizacija neprestano raste, pridružilo nam se mnogo novih prodavaca, ali i ljudi koji nas prepoznaju i podržavaju, kako pojedinaca, tako i kompanija. Okupljanja novosadskih i beogradskih prodavaca kao što je ovo nam omogućavaju da zastanemo, bolje se upoznamo i proslavimo sve što smo postigli u prethodnom periodu. A to nije malo.“

  Novosadski i beogradski prodavci rastali su se uz zagrljaje i obećanja da će se uskoro ponovo sresti… možda baš u Novom Sadu.