Osmomartovsko druženje sa zaposlenima Ardagh Grupe

Osmomartovsko druženje sa zaposlenima Ardagh Grupe

Ovog Osmog marta, prodavačice magazina Liceulice bile su pozvane u prostorije kompanije Ardagh Group na Novom Beogradu. One su se ovom prilikom upoznale sa zaposlenima te kompanije i predstavile im magazin Liceulice, kao i svoj rad i iskustva u distribuciji uličnih novina. Snežana, Svetlana, Ivana, Dubravka i Gordana bile su srećne i zadovoljne zbog druženja, ali i zbog toga što su za par sati uspele da prodaju više od 250 magazina.

„Bilo nam je stvarno super, mnogo su nas lepo ugostili i volela bih da nas opet pozovu na druženje“, kaže Ivana, dok je Snežana, koja inače prodaje Liceulice u Kafeteriji u Westu pored Airport Cityja, prepoznala neke svoje stalne kupce: „Drago mi je što sam prepoznala svoje kupce i što sam videla šta se sve nalazi ovde. Skupili su se neki ljudi dobre volje koji su mogli da vide kako je nama svakoga dana. S druge strane, bilo je lepo što su i prolaznici imali sluha za to što radimo, pa su i oni kupovali magazin.“

Prodavačice magazina Liceulice i njihove priče ostavile su snažan utisak na zaposlene ove kompanije.

„Bio je to dan pun osmeha, volje da se pomogne, ali i saznanja koliko smo srećni onim šta imamo, kada vidimo kako neki ljudi jedva preživljavaju, a to nije njihov izbor. Rečju, PREEMOTIVNO, ako uopšte tako mogu da kažem“, rekla je Danijela.

I za Milicu iz Ardagh Grupe ovo je bila jedinstvena prilika za promenu ugla i perspektive: „Jedinstveno live iskustvo iz drugog ugla. Razumeti i bar na kratko osetiti kroz šta ti ljudi prolaze i sa kakvim izazovima se susreću, a opet sa osmehom na licu pozdravljaju svakog prolaznika na ulici.“

Budući da je svaki oblik podrške veoma važan za fond Liceulice, u nastojanju da zaštitimo naše prodavce i prodavačice od straha, neizvesnosti i siromaštva, zahvalni smo kompaniji Ardagh Group što je prepoznala ove probleme i važnost podrške. Naše prodavačice se svakako raduju ponovnoj poseti Ardagh Grupi.

Više o radu ove kompanije u Srbiji možete saznati putem njihovog Fejsbuk profila ili sajta.

Ukoliko vi ili vaša kompanija želite da se pridružite i podržite naše prodavce i prodavačice, možete direktno donirati Liceulice Fondu ili nam pisati putem mejla na office@liceulice.org. Hvala!