Liceulice raspisuje konkurs za mlade novinare-praktikante - Liceulice

Prijavi se na newsletter listu

Prijavljivanje na našu listu vam omogućava da primate redovna obaveštenja o našim aktivnostima, kao i drugim relevantnim LuL informacijama.


  Liceulice raspisuje konkurs za mlade novinare-praktikante

  Liceulice poziva mlade i neafirmisane autore zainteresovane da steknu praksu u oblasti angažovanog novinarstva. Praksa će uključivati upoznavanje sa radom redakcije Liceulice, i pojedinačni mentorski rad sa članovima uredničkog tima.

  Tema kojom će se polaznici baviti je „Kako korona virus utiče na marginalizovane grupe?“, što znači da će ispitivati specifične probleme koje je pandemija korona virusa izazvala kod pojedinih marginalizovanih grupa koje su i pre krize živele u veoma teškim uslovima (beskućnici, Romi, osobe sa smetnjama u razvoju, osobe sa psihijatrijskim poremećajima, žene žrtve nasilja, osobe koje žive u ekstremnom siromaštvu, itd).  

  Konkurs za praktikante traje od 21. do 31. avgusta, a potrebno je poslati kratku biografiju i motivaciono pismo na adresu redakcija@liceulice.org.

  Kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.

  Tekstovi polaznika će biti objavljivani u magazinu Liceulice tokom jeseni i zime 2020/2021.