Liceulice br. 6 - Liceulice

Liceulice br. 6

O čemu nas školuje škola? LICEULICE po šesti put među nama!

Najnoviji broj aktivističkog magazina LICEULICE nastavlja sa uspehom da istražuje prostore aktivizma u društvu, umetnosti, sportu, svakodnevnom životu.

U novom broju Liceulice istražuje perspektive mladih u „razbijenom“ društvu. Ovoga puta noseća tema je obrazovanje: O čemu nas školuje škola? Kakvo nam je obrazovanje potrebno, a kakvo imamo? Šta je to inkluzivno obrazovanje? Kako je i zašto nastalo pozorište SLOBODA? Kako napraviti solarnu pećnicu? Gde je Wei Wei?

Pored toga tu su i naši stalni prilozi o ekoaktivizmu, prikazi aktivističke umetnosti, kao i portret Džulijana Mer-Hamisa, opis milenijumske generacije Y, blogovi o uličnoj hrani i životu u prirodi, i još mnogo toga.

Uz Liceulice stvarnost izgleda podnošljivije, jer naši junaci su oni kojima je stalo, oni koji se trude da svoj i tuđe živote učine boljim, korisnijim, koji ne okreću glavu od problema, već im prilaze zavrnutih rukava.