Liceulice br. 39 - Potrebno je puno godina da se postane mlad - Liceulice

Prijavi se na newsletter listu

Prijavljivanje na našu listu vam omogućava da primate redovna obaveštenja o našim aktivnostima, kao i drugim relevantnim LuL informacijama.


    Liceulice br. 39 – Potrebno je puno godina da se postane mlad

    U novom broju vam donosimo niz tekstova koji se na različite načine bave jako važnom temom – starošću. Zanimalo nas je koje su sve to tačke u društvu u kojima se može primetiti nedostatak sistematske brige o starima, koji su modeli koji bi te nedostatke mogli ispratiti, ali nas je i zanimalo da dekonstruišemo i dominantne matrice o tome kako starost treba da izgleda i da, umesto njih, ponudimo neka sasvim druga viđenja.

    Tako u novom broju možete čitati i tekst Roberta Kasumovića u kojem se autor bavi životom starih na selu, tekst Jelene Lalatović koja se bavila sve učestalijim prinudnim iseljenjima ljudi koja, nažalost, često pogađaju baš stare, kao i intervju sa Jelenom Višnjić koja je govorila o tome kakvi se sve odnosi moći kriju iza dominantnih slika u medijima, pogotovo iza načina kako su u medijima najčešće predstavljene starije žene. Takođe, u novom broju vam donosimo i literarne tekstove u kojima se različiti autori bave temom starosti, od Ranka Bugarskog u našoj redovnoj rubrici „Pismo meni mlađem“ do Borhesa, od Davida Albaharija do Čarlsa Simića.

    Kao i uvek i u novom broju donosimo niz tekstova koji se bave i drugim „našim“ temama  po kojima smo već prepoznati kod čitalaca.  Tako su naše saradnice Tijana Dazdarević i Selma Čustović pisale o problemima vezanim za radnu i poslovnu sposobnost, o radu institucija kao što je centar za socijalni rad i velikim poteškoćama sa kojima se susreću osobe lišene, najčešće bez osnove, poslovne sposobnosti.

    Naravno, osim tekstova, temom broja smo se bavili i kroz vizuelne sadržaje – što se najbolje može videti na naslovnici i brojnim ilustracijama koje je za ovaj broj našeg magazina uradila Sanja Drakulić.