Šarenilo grafita, murala i raznih parola po zidovima oko nas na prvi pogled može delovati kao znak pluralizma, ali preciznije bi bilo reći da je u pitanju prepoznavanje javnog prostora kao moćnog sredstva dolaska do najšire publike. U ovom broju zanimaju nas ulični umetnici čiji rad predstavlja reakciju na goruća društvena pitanja i nastojimo da osvetlimo sve snažniju tendenciju uzurpiranja javnog prostora za ispisivanje poruka koje šire mržnju i pozivaju na nove sukobe. Kao i u svakom drugom segmentu ovog društva, i borba za zidove je teška i neravnopravna.
- Šta zidovi govore o društvu u kojem živimo, a šta naš odnos prema porukama u javnom prostoru govori o nama, piše strit art umetnica i konsultantkinja na osmišljavanju ovog broja, Jana Danilović.
- Sadržaj poruka na našim zidovima, koje su sve zasićenije pozivima na mržnju i nasilje, analiziraju izvršna direktorka udruženja Krokodil, Milena Berić i istoričarka umetnosti Ljiljana Radošević.
- O promenama koje je sa sobom doneo novi muralizam i primerima dobre prakse u uličnoj umetnosti u Srbiji, govori istoričar umetnosti Srđan Tunić.
- Rušeći stereotip da je muralu mesto u gradskoj sredini, Kolektiv Četiri vode je u selu Ljubanje kod Užica organizovao Letnju školu angažovanog murala namenjenu mladima iz tog kraja. Dunja Karanović je o tome razgovarala sa osnivačima ovog kolektiva, umetnicima Jelenom i Natašom Prljević i Milošem Bojovićem.
- Radmila Slavujević se u životu oprobala u mnogim poslovima, tako da se brzo uklopila među novosadske kolege, prodavce našeg magazina. Kaže da joj ovaj posao pomaže da živi pristojno, a uživa i u prilici da upozna nove ljude. Sa Radmilom je razgovarala Marina Nenadović.
- Zašto su katastrofalne poplave u Bosni i Hercegovini rezultat viška neodgovornosti, a ne više sile, u razgovoru sa Dejanom Kožulom objašnjava Azra Berbić, aktivistkinja organizacije Atelje za društvene promene – ACT.
- O saobraćajnom kolapsu u Beogradu i javnom prevozu koji se raspada – ponekad i sasvim doslovno – piše aktivista Predrag Momčilović.
- Pesmu LGBT aktiviste Bobana Stojanovića iz zbirke “Ovo je mogla biti naša dnevna soba” ilustrovala je Ksenija Pantelić.
- Pismo sebi mlađoj u ovom broju piše novinarka i „od rođenja feministkinja“ Olivera Đurđević.
- U novom izdanju rubrike „Enciklopedija hrabrih“ predstavljamo Mirka Đorđevića (1938-2014), publicistu, prevodioca i pisca, koji je u široj javnosti najprepoznatljiviji kao verski analitičar i oštar kritičar nacionalizma, klerikalizma i uloge SPC u decenijama po raspadu Jugoslavije.
- Na naslovnici je mural „The Only Truth“ španskog umetnika Remeda, nastao 2009. godine. Nalazio se u Novom Sadu na zidu Gradske biblioteke. Prekrečen je 2017. godine.