Četiri godine emisije Liceulice FM - Liceulice

Prijavi se na newsletter listu

Prijavljivanje na našu listu vam omogućava da primate redovna obaveštenja o našim aktivnostima, kao i drugim relevantnim LuL informacijama.


  Četiri godine emisije Liceulice FM

  Iako je lajtmotiv naše radio emisije Liceulice FM kako je svaka epizoda ekskluzivna i jubilarna, ovaj put je zaista tako! Ušli smo u petu sezonu emitovanja na onlajn Radio aparatu, sa novim, večernjim terminom. Podsetite se brojnih društveno odgovornih tema o kojima smo razgovarali protekle četiri godine sa našim sagovornicima: aktivistima, novinarima, umetnicima i naravno prodavcima, a nove epizode pratite svakog drugog utorka od 20h na Radio Aparatu.

  Radio aparat počeo je sa emitovanjem 2016. godine, a Liceulice se priključuje već u januaru 2017. Tokom ove četiri godine pripremili smo 63 dvosatne emisije na razne angažovane teme: od brige za najugroženije sugrađane i odbrane njihovih prava, preko razgovora o pitanjima od javnog interesa, do feminističkih i ekoloških tema.

  Među gostima emisije Liceulice FM do sad su bili:

  Jelena Višnjić (BeFem), Mirjana Radovanović i Miloš Miletić (Udruženje KURS), Jelena Petrović i Vuk Raičević (NGO Praxis), Vladimir Simović (Centar za politike emancipacije), Vladimir Arsenijević (Krokodil), Branislav Trifunović, Žarka Radoja (KontraPress), Nikolina Milić (Beogradski centar za ljudska prava), Danilo Ćurćić (Inicijativa A11), Bojana Tamindžija (Ko krade rad), Marija Jakovljevič (Rekonstrukcije ženski fond), Boris Vlastelica (Repetitor), Dragoslava Barzut (Da se zna!), Dejan Kožul (KUPEK), Aleksa Petković (ZA Krov nad glavom), Zoe Gudović, Jasna Dimitrijević, Ivana Bogićević Leko i Sanja Petrović Todosijević (Sprečimo prodaju Memorijalnog kompleksa “Boško Buha”), Stefan Aleksić (Clean Clothes Campaign), Milena Stanić i Iva Marković (Pravo na vodu), Milica Martinović (Ulice za bicikliste), Iva Čukić i Jovana Timotijević (Zajedničko.org), Milica Jocić i Nilica Krstić (ADRA fondacija), Marija Ratković, Sara Sopić (Muzej Jugoslavije), Jana Danilović (ulični festival Rekonstrukcija), Koalicija za razvoj solidarne ekonomije, Galeb Nikačević (Agelast), Sara Nikolić (Solidarna kuhinja) i Jasna Cicmil Batričević (Centar za integraciju mladih), Vladimir Đurđević (Fizički fakultet), Predrag Momčilović, Igor Štiks, Miloš Janković, Stefan Slavković, Mario Reljanović i mnogi drugi.

  Naše teme nikad ne zastarevaju, sve što se propustili nadoknadite na stranici www.mixcloud.com/liceulice_fm.

  U novoj sezoni spremamo još mnogo dobrih tema i novih iznenađenja, pratite nas!